Piękniczka błękitooka

Opis

Piękniczka błękitooka – Priapella intermedia. Jest niewymagającą, pokojowo usposobioną oraz żywo poruszającą się rybą ławicową. Jeszcze nie dawno całkowicie nie była znana w akwarystyce. Na stary kontynent najprawdopodobniej zawitała w latach sześćdziesiątych. Szczególną uwagę skupia na turkusowo połyskujących oczach. Samca możemy rozpoznać po gonopodium oraz odrobinę smuklejszej sylwetce.

Rodzina

Piękniczkowate (Poeciliidae)

Pochodzenie

Przesmyk Tehuantepec w okolicach Coatzacoalcos i rzeki o identycznej nazwie w południowym Meksyku.

Długość

Samiec - 5 cm, samica – 7 cm .

Odżywianie

Pokarm płatkowany, żywy oraz porost glonów.

Temperatura

23-28 C.

Warunki hodowlane

Akwarium powinno być duże z bardzo czystą wodą. Może być hodowana w zbiorniku wielogatunkowym. W zbiorniku powinno się znaleźć dużo roślinności pokrytej delikatnymi liśćmi. Akwarium powinno również posiadać wolna przestrzeń do pływania oraz silny prąd otrzymany za pomocą pompki. Parametry wody: pH ok. 7,0; średnio twarda, 10-20 n. Szczególnie wrażliwa jest na niskie pH oraz zbyt częste zmiany środowiska. Do wody warto dodać 1 łyżeczkę soli na 10 litrów wody

Rozmnażanie

Nie są zauważalne żadne objawy ciąży na zewnątrz. Z tej przyczyny nie jesteśmy w stanie określić dokładnego czasu porodu. Samica rodzi bardzo mało młodych. Mierzą one około 7 mm i rosną bardzo powoli.

2 komentarzy

  1. Stalos:

    Ma ktoś do sprzedaży ten okaz??

  2. anka,,,mini malawi:

    fajna rybka moja koleżąnka ją ma i jest super!!!:)

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter