Nadwódka wielonasienna

Opis

Nadwódka wielonasienna - Hygrophila polysperma. Jest bardzo popularną rośliną, ponieważ rośnie szybko i jest łatwa w pielęgnacji. Posiada piękne jasnozielone, naprzeciwlegle liście umieszczone krzyżowo na mniej lub więcej rozgałęzionych łodygach. Jej liście mogą mieć różne kształty i kolory. Kolor liści w dużej mierze zależy od oświetlenia. Liście zazwyczaj są koloru żywo zielonego po jasnobrązowy. Nadwódka wielonasienna w odpowiednich warunkach rośnie szybko, szczególnie ładnie wygląda w kępach w tylnej lub środkowej części akwarium. Przy gęstej obsadzie oraz niskim poziomie wody, z łatwością wyrasta ponad jej powierzchnię. Kraje, z których pochodzi to Indie i Butan. Osiąga wielkość 20-40 cm. Nadaje się znakomicie do pierwszego obsadzenia w części środkowej, po bokach i w tle akwarium. Standardowe oświetlenie w zupełności wystarczy do zapewnienia jej odpowiednich warunków świetlnych. W akwarium powinna się znaleźć woda o pH 6-8 i temperaturze 22-28 C. Jako podłoże bardzo dobrze nadaje się nieprzemyty piasek, jednakże przy dodaniu gliny roślina tworzy większe liście. Jest uznawana za roślinę mało wymagającą. Wykorzystując sadzonki z wierzchołkowych pędów możemy rozmnożyć tą roślinę. Nowe roślinki mogą się rozwinąć nawet z oddzielnych liści, które łatwo się ukorzeniają.

1 komentarzy

  1. Piotrek peta1992:

    Bardzo ładna i nie dużo wymagająca roślinka :) Oczywiście nawozy co2 i światło jak najbardziej :) Jesli chce by zrobić gąszczyk to polecam :)

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter