Nadwódka trójkwiatowa

Opis

Nadwódka trójkwiatowa - Hygrophila difformis. Jest to wspaniała roślina, ponieważ ma piękny kształt i barwę oraz nadaje się do każdego akwarium. Pochodzi z Azji południowo-wschodniej. Dorasta do około 20-50 cm. Nadaje się znakomicie do pierwszego obsadzenia w części środkowej po bokach i w tle akwarium. Najlepiej nadaje się do sadzenia tarasowego. Najlepiej rośnie przy standardowym oświetleniu, w miękkiej lub twardej wodzie o pH 5-8 i temperaturze 22-28 C. Rozmnażanie następuje z sadzonek wierzchołkowych.

5 komentarzy

 1. Plants:

  Wspaniała roślinka, przy odpowiednich warunków przede wszystkim dużo światła ukazuje swoją soczystą zieleń.;)

 2. Alan Fredrich:

  pozwól jej pływać swobodnie bez zakopywania w podłożu a zacznie rosnąć i puszczać korzenie

 3. RobsoN:

  Ja mam dwie, od miesiąca. Rosną do góry, ale muszę przycinac liście co jakiś czas. Tak więc nie wiem czy za miesiąc coś z nich zostanie.

 4. gregor396:

  jak ją kupowałem była taka zieloniutka a u mnie w akwa zmarniała w ciągu tygodnia, parametry są w pożo więc nie wiem czy ona jest taka łatwa w hodowli

 5. sylwia:

  jest piękna!a jaki ma kolor!soczysta zieleń:)cudeńko!polecam

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter