Nadwódka dębolistna (szerokolistna)

Opis

Nadwódka dębolistna - Hygrophila corymbosa. Jest piękną rośliną o liściach w różnych kształtach i kolorach. Jest szczególnie lubiana przez akwarystów ponieważ charakteryzuje się znakomitym tempem wzrostu. Znanych jest wiele odmian tego gatunku. Jest gatunkiem zielnym, zasiedlającym tereny bagienne. Kwiaty mogą się pojawić na pędach wyrastających ponad lustro wody. Pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Osiąga wielkość od 20 do 50 cm. Forma rosnąca pod wodą posiada grube zielone łodygi z osadzonymi naprzeciwlegle na długich ogonkach, lancetowatymi i ostro zakończonymi liśćmi. Liście dorastają do 13 cm długości i 4 cm szerokości. Są jasnozielonej barwy. Jest idealną rośliną do pierwszego obsadzenia akwarium. Strefą w jakiej powinno się ją sadzić jest część środkowa po bokach i tyle akwarium. Zapewniamy jej standardowe oświetlenie, średnio twardą lub twardą wodę o pH 7-8 i temperaturę z zakresu 20-28 C. Rozmnażanie następuje z sadzonek wierzchołkowych.

3 komentarzy

  1. girzol:

    Dziury pojawiają sie z braku żelaza. Dodaj do wody ferro active lub inny srodek a dziury znikną miałem ten sam problem

  2. kubahubabuba:

    witam faktycznie bardzo fajna roslinka kupilem soebie komplecik 6 sztuk i musze przyznac racje mojemu poprzednikowi na nowych lisciach robily sie dziurki i wzrost rosliny ustawal. Roslinke posadzilem w rogu akwa i moze wlasnie to bylo powodem miala za malo swiatla jak ktos umie sie zaopiekowac to polecam

  3. pito47:

    Faktycznie bardzo ładna roślinka. Dosyć szybko rośnie. Mam jednak problem, listki jak podrosną robią się dziurawe w środku przy tych "żyłkach" i wzrost ustaje.

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter