Mech wodny zdrojek

Opis

Mech wodny zdrojek - Fontinalis. Zielona roślina o zmiennych (w zależności od warunków) kształtach liści. Występuje w Europie, Azji północnej, na północy Afryki i Ameryki. Bardzo często spotykana w akwarystyce, ponieważ stanowi wygodne miejsce tarła wielu ryb. Utrzymać ją można tylko w zbiornikach nie ogrzewanych, nie znosi bowiem temperatury powyżej 18 C. wymaga wody miękkiej. W przypadku przyniesienia tej rośliny z naturalnego zbiornika, należy pamiętać o stopniowym przyzwyczajeniu jej do cieplejszej wody, gdyż zbyt duża różnica temperatur niszczy tą roślinę. W warunkach naturalnych osadza się chętnie na korzeniach i płaskich kamieniach, tworząc darnie o wysokości do 40 cm.

5 komentarzy

 1. Smaczek:

  ja w 26 stopniach trzymam i rozrasa się ładnie

 2. lol97:

  Droga, 20zł. Ale dostałem za darmo, z krewetkami. ;D

 3. GREMLIN:

  A czy mógłbym dać sporo takich w akwa lęgowym? z różnymi kryjówkami?

 4. ssss:

  mam ją w temp. 25 C i jakoś żyje i to już poł roku

 5. akwa lijo:

  hehe zarąbista roslina ona rosnie u mnie w ogródku na skarpie (Mech zdrojek (Fontinalis antipyretica) mam tego około 200m kwadratowych przełożyłem ją do akwariumu i jest oki rosnie jak na drozdzach

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter