Zwartka skręcona

Opis

Zwartka skręcona - Cryptocoryne crispatula. Ten gatunek zwartki występuje w kilku odmianach. Do uprawy w akwarium (dużych zbiornikach) polecana jest odmiana balansae. Jej ojczyzną jest Tajlandia, Laos, Wietnam i południowe Chiny. Dorasta do około 20-60 cm. Powinno się je sadzić w grupie na tyle i bokach akwarium. Rośnie dobrze przy standardowym oświetleniu i lekkim prądzie wody wytwarzanym przez filtr, w średnio twardej lub twardej wodzie o pH 7-8 i temperaturze 20-28C. Rozmnażanie przez oddzielanie rozłogów.

1 komentarzy

  1. /2ONIN:

    Od ładnych paru lat mam ta roślinę, bardzo łatwa w hodowli. Dostałem ja kiedyś od kumpla, nie wymaga jakiejś szczególnej opieki(prawie wcale). Po prosty tak jak jest tu napisane, sadze w tyle i po bokach akwariom. Dobrze się prezentuje w moim akwariom 112L. Pozdro.

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter