Żabienica wielka

Opis

Żabienica wielka (Echinodorus martii). Oferowana jest nieraz także pod nazwą E. major. Ta wspaniała roślina o falistych, jasnych liściach jest prawdziwą ozdobą każdego akwarium wyższego niż 30 cm. Roślina ta ma często nawet kilkadziesiąt żywych liści w tym samym okresie. Blaszka liściowa tej żabienicy jest o pofałdowanym brzegu, ostrym szczycie i zaokrąglonej nasadzie. Unerwienie jest wyraźnie widoczne. Ojczyzną jest wschodnia część Brazylii. Dorasta do wielkości 30-45 cm. Powinna być sadzona z tyłu akwarium pojedynczo. Z powodzeniem może stanowić jeden z najważniejszych elementów wystroju obszernego zbiornika. Rośnie bardzo dobrze przy standardowym oświetleniu, w miękkiej lub średnio twardej wodzie o pH 6-8 i temperaturze 20-28 C, przy nawożeniu podłoża żelazem oraz dodawaniu do wody CO2. Rozmnażanie tej żabienicy odbywa się przez oddzielanie roślin potomnych tworzących się na pędach kwiatostanowych. Jest szczególnie polecana do akwariów przestronnych.

3 komentarzy

  1. Jucha:

    PIĘkNA!!! Zaraz będę ją miała u siebie w brzankarium ;)

  2. Justyna:

    Musze sie pochwalic! Zakwitla mi pieknym czerwonym kwiatem!!!!

  3. Justyna:

    Mam Zabienice od 5 miesiecy i z malutkiej roslinki zajmuje juz 1/5 akwarium poj.112 l. Bardzo ladnie sie prezentuje. Polecam

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter