Żabienica drobnokwiatowa

Opis

Żabienica drobnokwiatowa - Echinodorus parviflorus. Gatunek bardzo popularny ze względu na swoją urodę i dobry rozwój w każdym akwarium. Jest rośliną średniej wielkości, bogato ulistnioną, silną rośliną rosnącą w prawie każdych warunkach. Szczególnie poszukiwana jest odmiana ‘Tropica’, odznaczająca się jeszcze lepszym wzrostem. W handlu czasami nazywana E.peruensis. Nadaje się też do pierwszego obsadzenia zbiornika. Pędy kwiatowe wytwarza przy krótkim dniu. Ojczyzną jest Peru i Boliwia. Ociąga wielkość około 10-25 cm. Najlepiej rośnie sadzona w większej ilości na pierwszym planie i w środkowej części akwarium. Rośnie dobrze przy standardowym oświetleniu, w miękkiej lub twardej wodzie o pH 6-8 i temperaturze 20-28 C. na jej korzystny rozwój wpływa dodawanie do wody CO2. Rozmnażanie przez oddzielanie roślin potomnych tworzących się na pędach kwiatostanowych przytwierdzonych do podłoża.

5 komentarzy

 1. SmiSay:

  Niedawno ją kupiłem za 10zł. Bardzo ładnie się prezentuje, ma już kwiatostan, a na końcu nową roślinkę. Czekam na kwiatki. Polecam.

 2. konrad:

  u mnie w sklepie około 5 zł :) Czy nadaje się ona do akwa 60l ?

 3. mateusz:

  ok 10/12 pln w donniczkach jest sprzedawana , ja swoją pierwotną wyżuciłem bo zarosła glonami i zle sie prezentowała , natomiast w dalszym ciągu mam tą samą żabnicę tyle tylko że z pędów które wypuściła i musze przyznać że znakomićie rozrastają sie po podziale polecam tą wspaniałą roślinke

 4. -.-':

  ile ta roślinka kosztuje?? bo jest całkiem, całkiem...;D

 5. -.-':

  Hej. Czy wiecie może ile taka roślinka kosztuje ;)

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter