Rotala wspaniała

Opis

Rotala wspaniała - Rotala macrandra. Nie jest łatwą rośliną do utrzymania w akwarium, ponieważ charakteryzuje się wrażliwością na wszelkie zmiany, aczkolwiek jest bardzo poszukiwana, gdyż ma piękne czerwone liście. Przy wybieraniu rośliny w sklepie należy zwrócić uwagę, by łodygi i liście były możliwie nie uszkodzone. Jej ojczyzną są południowe Indie. Osiąga wielkość około 25-55 cm. Powinno się ja sadzić pojedynczo w części środkowej. Jedynie gdy zapewnimy rotalii dużo światła, dodamy do wody CO2, będziemy nawozić podłoże, posadzimy w miękkiej wodzie o pH 5,5-7 i lekkim prądzie wody, uda nam się ją utrzymać w akwarium przez długi czas. Należy zwrócić uwagę sadząc ją, by zbyt mocno nie przyciskać jej do podłoża oraz by liście się wzajemnie nie dotykały.

2 komentarzy

  1. Aga:

    Piękna, szybko się rozrasta. Podatna na krasnorosty, więc warto ją kupić dopiero wtedy, jak mamy dojrzałe akwarium.

  2. ja:

    piękna, fantastyczna, cudowna. najgenialniejszy mój zakup, 20zł ale warto było, stworzyła mi śliczny czerwony kobierzec i dalej rośnie pięknie.

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter