Limnofila bezszypułkowa

Opis

Limnofila bezszypułkowa - Limnophila sessiliflora. Gatunek ten doskonale rośnie w akwarium. Jest również dekarycyjną rośliną jak Limnophila indica, czy Limnophila heterophylla. Kontynentem z jakiego pochodzi jest Azja Południowo-Wschodnia. Dorasta do różnej wielkości najczęściej z przedziału 15-45 cm. Idealnie nadaje się do pierwszego obsadzenia akwarium. Powinna być sadzona w grupie w po bokach i na tyle akwarium. Jest rośliną tworzącą ładne grupy. Należy jej zapewnić standardowe oświetlenie, wodę miękką lub średnio twardą o pH 5,5-7,5 i temperaturę 20-26 C. Zaleca się dodawanie CO2 oraz nawożenie podłoża. Z sadzonek pędowych możemy z łatwością rozmnożyć tę roślinę.

11 komentarzy

 1. Edek 123:

  Od niedawna posiadam te roślinkę na początku byłem nią zachwycony ale mimo dodawania co2 do wody roślina zbrązowiała i kolejne piętra zaczęły jej wypadać. co mam z tym zrobić z góry dziękuję za pomoc.

 2. michał:

  czy mogę tą roślinkę posadzić na korzeniu? dziękuje za odpowiedż.

 3. Sachato:

  Angelina, tak musisz przyciąć. Wszystkie roślinki które rosną ponad wodę muszą być przycinane :)

 4. Angelina:

  Witam, mam pytanie... Posiadam owe roślinki w moim akwarium. Bardzo szybko urosły, teraz ich czubki wystają ponad wodę. Zauważyłam, że w tych miejscach liście stały się brązowe... Powinnam je przyciąć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 5. krzysiek:

  nie wyplenia się?

 6. xenaa:

  Piekna i zarłoczna pieknie obnizyła mi wspolmie z Pistia i Rzesa poziom azotu w wodzie.Az zal Przycinac zajoła cały srodek akwarium 180l zyworódki i Teczanki maja raj:)

 7. xenaa:

  Piekna i srednio wymagajaca,,oczywiscie swiatło i składniki mineralne mile widzane.Polecam

 8. przemasc1:

  ta roślina ma duże zapotrzebowanie na azot

 9. danieloo123:

  mam ją tylko nie rozumem zawsze nie ma końca bo jej odpada

 10. chodowca ryb:

  a ilo litrowe masz akwarium i jakie rybki

 11. Piotrek :

  Jest to ładna roślinka i szybko rosnąca pozatem ładnie prezentuje się w akwa :) Polecam

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter