Limnobium rozłogowe

Opis

Limnobium rozłogowe - Limnobium laevigatum. Jest bardzo popularny ze względu na szybki rozrost i szybkość adaptacyjną w zaaklimatyzowaniu się w akwarium odkrytym, ponieważ pływa po powierzchni lustra wody. Posiada okrągłe o sercowatej podstawie liście, które mają krótkie ogonki oraz gąbczastą tkankę dzięki której unoszą się na wodzie. Ich średnica wynosi 2,5-5,5 cm. Są bladozielone pod spodem i oliwkowozielone na górze. Ponadto roślina posiada białe korzenie dorastające do 30 cm. Na oddzielnych roślinach wytwarzane są kwiaty żeńskie i męskie. W handlu możemy nabyć tylko osobniki żeńskie. Małe rozetki mogą się również ukorzeniać w podłożu. Pochodzi z Ameryki środkowej i Południowej. Nadaje się do pierwszego obsadzenia akwarium. Dorasta do 5 cm. Najlepszym sposobem do ograniczenia w pokryciu powierzchni wody jest umieszczenie 3-4 egzemplarzy w kółku do podawania pokarmu dla rybek. Limnobium rozłogowe posiada korzenie, które doskonale nadają się za miejsce składania ikry oraz kryjówkę dla narybku. Woda powinna być miękka lub średnio twarda o pH 6-8 i temperaturze 18-26 C. Ponadto woda powinna być bogata w związki mineralne. W tym celu powinniśmy regularnie uzupełniać pierwiastki śladowe. Jest roślina wrażliwą na skraplanie się wody z pokrywy akwarium. Rozmnażanie jest dość łatwe przez oddzielanie ukorzenionych rozłogów.

16 komentarzy

 1. rafał:

  jak dbać o nią tzn. czy można przycinać jej korzenie bo mam tą roślinę a rośnie mi jak szalona. ps. dobra skrytka dla narybka.

 2. ja:

  do:hoduje gupiki jeżeli ta ryba którą masz ma na końcu ogona kolor pomarańczowy to prawdopodobnie labeo

 3. hoduje gupiki:

  krewetkomaniak najlepiej tą roślinke wyciągnąć, ususzyć i pokroisć na bardzo drobniutkie kawałeczki i podawać krewetką ja mam taką czarną rybe z pomaraćczowym ogonem jaka jest nazwa tej tyby prosze o pomoc gg20460103

 4. gusia30:

  krewetkomaniak;dziękuję za pomoc pozdrawiam serdecznie

 5. krewetkomaniak:

  Ja już nie wiem nawet co z tym robić - tyle tego się mnoży. Co do waszych problemów to dziury i brązowienie i obumieranie spowodowane jest brakami mikro i makro w akwarium. Roślina ta pożera wręcz azot, żelazo i fosfor, więc trzeba regularnie uzupełniać.

 6. gusia30:

  piękna roślina ale mi na liściach robi się sito nie wiem od czego ?proszę o pomoc

 7. kedar:

  ja tam mam 10 sztuk i nie chcą im rosnąc korzenie po pewnym czasie robią sie brązowe i umierają :{

 8. Jestem hardcorem:

  za parę zeta??? Ja kupiłem kilka sztuk za 0,5 zł każda

 9. Ulu$:

  ja mam u siebie ponad 20 sztuk

 10. zenek:

  Piękna roslina bardzo szybko rosnie

 11. xyz:

  taką sztukę można kupić już za 2zł

 12. marcel:

  podaruje ktoś z was taką?moje gg 6293548

 13. Aga:

  Szybko się rozrasta i od znajomego akwarysty można dostać za parę zł kilka dużych sztuk. W sklepie 5-10zł za sztukę...

 14. xenaa:

  Roslina piekna,przy zapewnieniu przestrzeni miedzy woda i szyba nakrywowa rosnie pieknie i oczywiscie swiatło.Umnie sa wielkosci dłoni rozety tej roslinki,szybko rosnie.Polecam

 15. zbiornik567:

  ile kosztuje??

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter