Heterantera paskowana

Opis

Heterantera paskowana - Heteranthera zosterifolia. Jest to piękna roślina o wąskich lancetowatych, jasnozielonych liściach osadzonych przemiennie na łamliwych łodygach. Roślina ta występuje w Ameryce Południowej i Północnej. Występuje jako kwiatowa roślina błotna. W akwarium może żyć całkowicie pod wodą. Szybko rośnie i nie ma wymagań odnośnie do stanu chemicznego wody. Potrzebuje dość dużo światła, nie znosi jednak zbyt silnego nasłonecznienia. Temperatura odpowiednia do hodowli 18-23 C, optymalna 22 C. Podłoże powinno być bogate, najlepiej z dodatkiem gliny. Jest jedną z najodporniejszych roślin akwariowych. Dorasta do 30-50 cm. Najczęściej wykorzystywana jest w środkowej i tylniej części zbiornika. Najkorzystniej jest ją sadzić w grupach o czterech lub pięciu pędach. W dogodnych warunkach zakwita, tworząc przedtem ciemnozielone liście pływające. Powinna być sadzona tarasowo i regularnie przycinana, tak żeby cala znajdowała się w pełnym świetle. Rozmnażana jest w akwarium przez dzielenie łodygi.

7 komentarzy

 1. seba24:

  U mnie w zoologu płaciłem 8 zł za koszyczek ale taka trochę podmarniała była, nie jakiś okaz.Mam ją obecnie w krewetkarium i rośnie bardzo ładnie ,także polecam.

 2. Kuba96:

  Wiecie może ile taka roślina kosztuje???

 3. Splowa:

  czytałem ze by uzyskać sadzonkę należny porostu przyciąć górna cześć i zasadzić.... ale czy to nie spowoduje że roślina przycięta przestanie rosnąc w gore?? gg 3443436

 4. Paulaaa:

  Jest to piękna roślinka.Rośnie mi bardzo ładnie ; ]]

 5. Aga:

  Maciek - stosujesz nawozy? Ona też potrzebuje min. o,5W na litr

 6. pioter:

  u mnie pięknie rosnie

 7. Maciek:

  u mnie coś marnieje ta roślinka, liście szarzeją i opadają, od dołu do góry łodyga robi się pusta, ale mam temperaturę w jednym zbiorniku 25, a w drugim 28 stopni C i może to jest przyczyną

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter