Hemiodopsis gracilis

Opis

Do Hemiodopsis gracilis (Maczugowiec smukły) odnosi się również nazwa Hemiodus gracilis. Jest on jednym z dwóch najatrakcyjniejszych przedstawicieli tego gatunku i najczęściej spotykanym w sklepach akwarystycznych. Drugim jest H. semitaeniatus. Ryby gatunku Hemiodopsis gracilis możemy spotkać w sklepach zwykle w stadium młodocianym lub nieco bardziej dorosłe. W większym stadzie prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Osiągają one sporą wielkość, dlatego też powinny mieć zapewnione duże akwarium. Mają również tendencję do podgryzania delikatnych pierzastych roślin. Aby móc podziwiać te piękne rybki w estetycznym akwarium możemy posadzić rośliny niejadalne, na przykład niektóre odmiany paproci, lub umieścić sztuczne rośliny.

Rodzina

Kąsaczowate.

Pochodzenie

Zamieszkuje Gujanę i Amazonkę.

Długość

Dorasta do około 14 centymetrów.

Odżywianie

Przyjmuje większość pokarmów dostępnych w sprzedaży.

Temperatura

Toleruje temperatury z zakresu 23-26 C.

Warunki hodowlane

Hemiodopsis gracilis nie powinny być trzymane parami lub pojedynczo, więc należy je hodować w grupie i w przestrzennym akwarium. Woda w zbiorniku powinna być stale napowietrzana, miękka i kwaśna.

Rozmnażanie

Brakuje informacji o rozmnożeniu tego gatunku w warunkach akwariowych.

2 komentarzy

  1. kala:

    gdzie można dostać te ryby? czy ktos je widział w jakims sklepie w Polsce? i jaka cena oczywiście :)

  2. dominik :

    mam pytanie czy ten gatunek może żyć z brzankami różowymi ?

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter