Dascylus trójplamy - Dascyllus trimaculatus

Opis

Jest niezwykle atrakcyjną rybką, ponieważ pięknie odznacza się jej czarna ubarwienie na tle korali. Jest rybą odporną na choroby i łatwą w hodowli. Może przystosować się i żyć wśród ramion symbiotycznych ukwiałów. Z w miarę upływu czasu jego utrzymywania białe plamy mogą zanikać. Jest gatunkiem bardzo żywym i łatwo adaptującym się w akwarium. W akwarium, w którym jest utrzymywana dobra jakość wody, samica może wielokrotnie przystępować do tarła. Lecz jest to niebezpieczne dla samicy, ponieważ samiec będzie ją tak długo atakował, aż przestanie ona składać ikrę, po czym ukryje się między skałkami i tam

Rodzina

Garbikowate (Pomacentridae)

Pochodzenie

Ocean Indyjski, Pacyfik.

Długość

Dorasta do 125 mm.

Odżywianie

Ten gatunek preferuje mrożoną lub żywą artemię, kryl, siekane mięso i suchą karmę.

Warunki hodowlane

Ten gatunek preferuje wodę o temperaturze z zakresu 21-29ºC, zasoleniu 1,025g/ml.

5 komentarzy

 1. Miro:

  to są jedne z tańszych ryb morskich z tą ceną to kolega się zagalopował, chociaż faktem jest że w akwarystyce morskiej są gatunki o wiele droższe, np. Zebrasoma xanthurum.

 2. kari:

  po pierwsze nie wiedziałem że ryby morskie tyle kosztują.po drugie racja nawet fajna a po trzecie ta kropka to nie pieprzyk.

 3. Alice k:

  a ta kropka to jej pieprzyk?

 4. denis123:

  nawet fajna.

 5. erykos 1:

  widziałem taką w zoologu za 300zł

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter